Zaslat nezávaznou poptávku

Skleněné zábradlí

Skleněné zábradlí je ideálním bezpečnostním prvkem, dotváří design interiéru a exteriéru a doplňuje charakter staveb. Celoskleněné zábradlí vytváří moderní a bezpečnostní prvek pro balkóny, francouzská okna, terasy a schodiště.

Skleněné zábradlí lze rozdělit na:

  • celoskleněné zábradlí

  • skleněné zábradlí instalované do nosných sloupků nebo rámové konstrukce

  • skleněné zábradlí francouzských oken

Skleněné zábradlí Celoskleněné samonosné zábradlí

  • Zábradlí uložené do konstrukce podlahy - skla jsou instalována do „U“ profilů zasazených do konstrukce podlahy. Systém profilů je vybaven možností seřízení segmentů skla do linie fasády.

  • Zábradlí kotvené na podlahu - skla jsou instalována do „U“, případně „F“ profilů, zakotvených do konstrukce podlahy. Systém profilů je vybaven možností seřízení segmentů skla do linie fasády.

  • Zábradlí kotvené k líci podesty, schodiště - skla jsou instalována do „U“ profilů, bodově kotvena do terčových úchytů, případně sevřena do ocelové konstrukce zakotvené k líci konstrukce podlahy nebo podesty. Systém profilů je vybaven možností seřízení segmentů skla do linie fasády nebo schodiště.

Zábradlí lze doplnit madly z nerezových profilů v kruhovém, oválném nebo hranatém průřezu.
Madla nebo kotevní konstrukce lze osadit LED pásky.

Skleněné zábradlí instalované do nosných sloupků nebo rámové konstrukce - jedná se o kombinaci nosných sloupků nebo rámů kotvených do stavební konstrukce s výplní sklem. Sklo lze kotvit bodově, ve svislé hraně nebo po obvodě.

Skleněné zábradlí francouzských oken - jedná se o možnou kombinaci obou předešlých systémů. Skla lze instalovat do stavebního otvoru (ostění) nebo k líci stěny.

SKLO PRO ZÁBRADELNÍ KONSTRUKCE

Vzhledem k povaze této konstrukce je vždy použito bezpečnostní sklo.
Dle kotvení, kde v souladu s ČSN EN jsou použita skla laminovaná, označená VSG, se dvěma až šesti laminačními foliemi, tepelně tvrzená s označením ESG.
Např. VSG, 2xESG 88.2, 88.4, 88.6, 1010.2, 1010.4, 1010.6, 1212.2, 1212.4, 1212.6
Pro ochranu skla zábradlí před otisky prstů a špiněním lze použít přípravky na bázi nanotechnologie. 

 

Skleněné zábradlí

Galerie

google-site-verification:google550be0981b9f25d0.html