Začátkem roku 2018 jsme dostali za úkol vyrobit, dovézt a instalovat kompletní skleněné prvky kanceláří Nano Energies na ploše celkem 650 m2. To vše dle návrhu Ing. Arch. Pavla Kříže z ateliéru KOMPLITS Olomouc.

Moderní interiér kanceláří byl navržen tak, aby se rozplýval v křivkách bez ostrých hran. To pro nás v první fázi znamenalo výrobu velkého množství speciálních ohýbaných skel pro dělící příčky. Ta byla vyrobena z čirého skla Float ESG 12 mm s HST testem a leštěnými hranami. Stejně tak bylo třeba vyrobit ohýbanou skleněnou konstrukci VSG, 2x ESG 66.4 s leštěnými hranami a také skla dveřních křídel.

Pro zajímavost – výška skleněných stěn je v kancelářích Nano Energies celých 3.342 mm a rádius ohybu 3.448 mm. Instalace stěn tak pro nás byla hodně zajímavou zkušeností. Třeba transport skleněných prvků z Národní třídy do pátého podlaží hezky po schodišti byl opravdovou výzvou. A nebo další příklad – příčky jsme během realizace kotvili do podlahy a stropu pomocí specifických profilů. Museli jsme přitom počítat se skutečností, že jsou v betonových stropech zality kompletní rozvody vody.

Celá instalace skleněných prvků se nakonec podařila na výbornou. Za pomocí skleněných příček jsme vytvořili centrální kruhovou kancelář pro analytický tým firmy, zasedací místnost, prostor pro odpočinek pracovníků i kanceláře vedení firmy. Atypickým prvkem byla návaznost těchto členících příček k obvodovému plášti a oknům budovy.

Jsme potěšení, že tyto kancelářské prostory získaly cenu Kanceláře roku 2018. Bylo nám ctí se podílet na jejich realizaci. Výsledek za nás vypadá skvěle, ostatně podívejte se na fotografie v galerii níže.

Stáhněte si zcela zdarma
náš nový e-book!
Stáhnout
Podobné články

Unikátní moravské vinařství zdobí sklo od MIJA-Therm, s.r.o.

Až do finále kategorie nejlepších developerských projektů roku se v prestižní soutěži MIPIM Awards dostalo moravské vinařství Lahofer. Ač...

Naše sklo v kancelářích roku

Začátkem roku 2018 jsme dostali za úkol vyrobit, dovézt a instalovat kompletní skleněné prvky kanceláří Nano Energies na ploše...
Menu
Filtrovat dle kategorie