Až do finále kategorie nejlepších developerských projektů roku se v prestižní soutěži MIPIM Awards dostalo moravské vinařství Lahofer. Ač budova vinařství nakonec soutěž nevyhrála, už její přítomnost ve finále je obrovským úspěchem pro české architekty Chybíka a Krištofa. Ti elegantně zasadili nové výrobní, kancelářské i návštěvnické prostory do prostoru vinice tak, aby ladně kopírovaly řady vinic s vinnou révou. Celý projekt je od začátku postavený na snaze narušit co nejméně okolní krajinu. Proto došlo k rozdělení do tří menších objektů. To také umožnilo jeden z nich (zamýšlený pro návštěvy, degustace a podobné akce) stylizovat jako ladnou betonovo-dřevěnou vlnu mírně vystupující nad úroveň terénu. Vše je podtrženo použitím dřeva, které budovu příjemně ladí do přírodních barev a materiálů.

Návštěvníci mohou uvnitř nejenom ochutnat skvělé víno, ale i pokochat se malířským konceptem Patrika Hábla, exkluzivně zhotovený pro vinařství Lahofer. Jak uvádějí samotní architekti, dostali tento nápad při pohledu na původní bednění mezi betonovými žebry. Jejich vzhled se jim tak zalíbil, že se jej rozhodli reprodukovat uvnitř nové budovy, kde vítá milovníky kvalitního vína.

Naše společnost MIJA-Therm s.r.o. dodala sklo nejen do moderního sklepení určeného pro degustace, ale také zde proběhla projekčně a montážně složitá instalace bezrámových protipožárních příček a celoskleněných obloukových stěn, které navazují na řádky vinice. Podívejte se do galerie na fotky z této realizace.

Stáhněte si zcela zdarma
náš nový e-book!
Stáhnout
Podobné články

Unikátní moravské vinařství zdobí sklo od MIJA-Therm, s.r.o.

Až do finále kategorie nejlepších developerských projektů roku se v prestižní soutěži MIPIM Awards dostalo moravské vinařství Lahofer. Ač...

Naše sklo v kancelářích roku

Začátkem roku 2018 jsme dostali za úkol vyrobit, dovézt a instalovat kompletní skleněné prvky kanceláří Nano Energies na ploše...
Menu
Filtrovat dle kategorie