Skleněné zábradlí na terase

Skleněné zábradlí je ideálním bezpečnostním prvkem, dotváří design interiéru i exteriéru a doplňuje charakter staveb. Celoskleněné zábradlí vytváří moderní a bezpečnostní prvek pro balkóny, francouzská okna, terasy nebo schodiště.

 

SKLENĚNÁ ZÁBRADLÍ LZE ROZDĚLIT NA:
  • celoskleněná samonosná zábradlí
  • skleněná zábradlí instalovaná do nosných sloupků nebo rámové konstrukce
  • skleněná zábradlí francouzských oken
CELOSKLENĚNÁ SAMONOSNÁ ZÁBRADLÍ
  • Zábradlí uložené do konstrukce podlahy: skla jsou instalována do U-profilů zasazených do konstrukce podlahy. Systém profilů je vybaven možností seřízení segmentů skla do linie fasády.
  • Zábradlí kotvené na podlahu: skla jsou instalována do U-, případně F-profilů, zakotvených do konstrukce podlahy. Systém profilů je vybaven možností seřízení segmentů skla do linie fasády.
  • Zábradlí kotvené k líci podesty, schodiště: skla jsou instalována do U-profilů, bodově kotvena do terčových úchytů, případně sevřena do ocelové konstrukce zakotvené k líci konstrukce podlahy nebo podesty. Systém profilů je vybaven možností seřízení segmentů skla do linie fasády nebo schodiště.

Zábradlí lze doplnit madly z nerezových profilů v kruhovém, oválném nebo hranatém průřezu.
Madla nebo kotevní konstrukce lze osadit LED pásky. Skleněné zábradlí umíme instalovat i do nosných sloupků nebo rámové konstrukce – jedná se o kombinaci nosných sloupků nebo rámů kotvených do stavební konstrukce se sklem jako výplní. Sklo lze kotvit bodově, ve svislé hraně nebo po obvodě.

Skleněné zábradlí francouzských oken – jedná se o možnou kombinaci obou předešlých systémů. Skla lze instalovat do stavebního otvoru (ostění) nebo k líci stěny.

 

SKLO PRO ZÁBRADELNÍ KONSTRUKCE

Vzhledem k povaze této konstrukce je vždy použito bezpečnostní sklo v závislosti na druhu kotvení. V souladu s ČSN EN jsou použita skla laminovaná, označená VSG, se dvěma až šesti laminačními fóliemi, tepelně tvrzená s označením ESG.
Např. VSG, 2xESG 88.2, 88.4, 88.6, 1010.2, 1010.4, 1010.6, 1212.2, 1212.4, 1212.6
A na závěr dodáváme, že pro ochranu skla zábradlí před otisky prstů a špiněním lze použít přípravky na bázi nanotechnologie.

Stáhněte si zcela zdarma
náš nový e-book!
Stáhnout
Podobné články

Naše realizace získala ocenění Kanceláře roku 21 století

Když jsme v březnu minulého roku zahajovali práce v nových kancelářích společnosti Nano Energies, netušili jsme, že tyto prostory o rok…

Nutrend World – na unikátní interiéry jsme specialisté

Značnou část roku 2018 jsme velmi rádi věnovali výjimečné budově zvané NUTREND WORLD. Stovky metrů našeho skla ve…

Menu
Filtrovat dle kategorie